wtorek, 15 września 2009

Orka & Yann Tiersen zagrają w Polsce


[foto: myspace.com/orkaonline]

Na dwa koncerty w Polsce przyjeżdżają już niebawem eksperymentaliści z Innan Glyvur na Wyspach Owczych – zespół Orka. 24 września zagrają w warszawskiej Progresji, dzień później w poznańskim Eskulapie.

Z chłopakami muzykującymi na beczkach olejowych, spryskiwaczach i szlifierkach wystąpi francuski multiinstrumentalista Yann Tiersen. Mało prawdopodobny jest natomiast udział krowy, która ryknęła zza ściany w jednym z utworów na debiutanckim albumie Orki, "Livandi oyða" (materiał nagrywano na farmie).

To bodaj trzeci przypadek, kiedy muzycy z Wysp Owczych odwiedzają Polskę. Wcześniej gościł w naszym kraju folkmetalowy zespół Týr i gitarzysta Stanley Samuelsen z grupą Acoustica Trio.

Orce i Yannowi towarzyszyć będą Tymon Tymański & The Transistors. W obliczu tego jak powstawała płyta Farerów, klasyczne wersy z "Wesela", o oliwieniu starych sworzni, zabawie mutrami i spędzaniu dnia i nocy za tokarką, stają się aktualne jak nigdy wcześniej.

Nota prasowa o koncercie.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Znakomity koncert, byłam na nim i chyba Cię rozpoznałam - to Ty stałeś na lewo od sceny w takiej białej czapce i bluzie?

Staliśmy potem razem obok Tymona, a ja nie zagadałam - z Tobą i z nim. Jaki on jest?

Monika

havnar pisze...

Dobra Maciek, wiadomo, że to Ty, wyłaź z ukrycia :)

Anonimowy pisze...

Ech :( Ostatnio tu nie zaglądałam i nie wiedziałam o tym koncercie :( Wielka szkoda, Progresję mam kilka przystanków od domu.