środa, 15 września 2010

Regina w dalekiej gościnie


Napisałem mejla do Eileen, która pracuje w biurze promocji wyspy Suðuroy i utrwala Wyspy Owcze na zdjęciach.
„Szanowna Eileen, czy fotografowałaś już może prom Regina Baltica? Podobno Smyril* jest przez kilka tygodni w naprawie i pływa za niego armator z Estonii. Regina była widziana w Twoim rodzinnym Vágur.”
Niebawem nadeszła odpowiedź.
„Szanowny M., Nie robiłam jeszcze zdjęć Reginie, ale planuję. Wyjechałam na weekend, ominęła mnie wizyta promu w Vágur. Odezwę się, jak tylko coś będę miała.”
I od następnego akapitu:
„Posłuchaj, aktualnie pracuję w domu i właśnie zauważyłam, ze Regina stoi w porcie. Załączam dwie zrobione na szybko fotki.”

Kolekcja zdjęć Eileen znajduje się tutaj.

*Smyril zapewnia komunikację między stołecznym Tórshavn, a najbardziej południową owczą wyspą Suðuroy. Może przewieźć jednorazowo 975 pasażerów i dwieście aut. Na Suðuroy mieszka 5000 osób. / Regina Baltica należy do estońskiego armatora Tallink. Mieści 2000 pasażerów i 462 samochody.I wrote a mail to Eileen, who works as a Coordinator for Tourism in Suðuroy and takes hundreds pictures of the Faroe Islands.
“Dear Eileen, have you maybe taken a photograph of the ferry Regina Baltica, which is running instead of Smyril* this month? It has been seen in your hometown, Vágur.”
The answer came quick.
“Dear M., I have not taken a picture of Regina Baltica yet, but I will :) I was in Klaksvík, while the ferry arrived in Vágur. I can send you a photo of Regina Baltica, when I have taken it, maybe later today.”
And there was one more paragraph:
“Well actually, I work at home today, and I have a view to the harbour, where Regina Baltica is lying, so I just shoot a few photos, just for you.”

Eileen’s photostream is here.

*Smyril ferry runs between Tórshavn – the capital of the Faroe Islands – and southernmost island of Suðuroy. The ferry has room for 975 persons and 200 cars. The population of Suðuroy is 5000. / Regina Baltica is a cruiseferry owned by the Estonian shipping company Tallink. It has room for 2000 persons and 462 cars.


3 komentarze:

O pisze...

Mam do Ciebie pytanie Marcinie. Słyszałem ostatnio, a i na wiki widzę wisi taka informacja, że w okolicach Wysp Owczych znaleziono duże pokłady ropy naftowej. Wiesz o tym coś więcej? Może jakaś notka? Z góry dziękuję za odpowiedź.

havnar pisze...

Gdzie dokładnie na wiki? Odwierty prowadzone są od kilku lat (wg artykułu Jana Nalaskowskiego o aspiracjach niepodległościowych WO - od połowy 2001) i wzbudzają wśród Farerów spore emocje. Ropie jest poświęcony najnowszy odcinek (numer 64) farerskiego podcasta - http://faroepodcast.blogspot.com. Wypowiada się tam geolog z włoskiej korporacji Eni, która dłubie za czarnym złotem w okolicach Owiec i gość mówi wyraźnie, że nie znaleziono póki co żadnego poważnego źródła.

O pisze...

Za wiki: "Lepszą przyszłość gospodarki Wysp Owczych zwiastuje odnalezienie ropy naftowej, której złoża odkryto na dnie oceanicznym na południowy wschód od wysp. Ogromne koncerny petrochemiczne już zajęły się ich dokładnym zbadaniem."